21 maja dzieci z grupy trzeciej wraz z wychowawczyniami przygotowały wspaniałą niespodziankę z okazji Dnia Matki. Mali artyści zaprezentowali swoim mamom pełen emocji program muzyczno-taneczny.

Nie zabrakło głośnego „100 lat”, życzeń oraz ręcznie wykonanych podarunków. Dzień był zaplanowany i dopracowany w każdym detalu. Piękne dekoracje, artystycznie przygotowany poczęstunek oraz umiejętności maluszków zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Było pięknie, wesoło, ale też wzruszająco. Dzieci wykazały się dużą odwagą i talentem, a wychowawczynie niesamowitą kreatywnością i zaangażowaniem.

Takich występów oraz innych wspaniałych przedsięwzięć żłobek organizuje bardzo wiele, wszechstronnie rozwijając dzieci. Maluchy uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, często zapraszani są aktorzy teatralni, hucznie obchodzone są tu wszystkie ważne wydarzenia i święta. Żłobek Miejski w Mysłowicach jest nowoczesny i niezwykle przyjazny. Każdy szczegół jest w nim przemyślany i ma swoje uzasadnienie pedagogiczne, począwszy od kolorów ścian zaprojektowanych przez wybitnego artystę Macieja Kota, po muzykę, która od wejścia wita przychodzące dzieci. Maluchy mają tu do dyspozycji m.in. figlarnię, specjalnie zaprojektowany ogród sensoryczny, plac zabaw oraz inne sale przeznaczone do wielokierunkowego rozwijania ich umiejętności i wspierania rozwoju.

Osoby pracujące z dziećmi to ludzie bardzo kompetentni, o niespotykanej kulturze osobistej oraz wysokich kwalifikacjach zawodowych z zakresu m. in. medycyny, pedagogiki, logopedii, czy psychologii. Panuje tu wspaniała i przyjazna atmosfera. Pełen pasji personel, służący fachową poradą i wsparciem, jest zawsze serdeczny i uśmiechnięty. Na czele tego cudownego miejsca stoi dyrektor, która łączy w sobie pasję pedagogiczną, ale także wiedzę ekonomiczną, dzięki czemu placówka pozyskała jak do tej pory duże fundusze z projektów unijnych na realizację swoich działań i pomysłów. Mysłowicki żłobek cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku i może być wzorem dla innych placówek odpowiedzialnych za opiekę i wychowanie młodego pokolenia.

AP