To już czwarta edycja konkursu śląskiej mowy „Godanie jes cool”, która jest skierowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Eliminacje odbędą się 13 i 14 marca.

Organizatorów mamy kilku. Należą do nich Stowarzyszenie Miłośników Śląskiej Tradycji, Kultury i Historii, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego w Mysłowicach, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Związek Górnośląski Koło Brzezinka i Tomasz Wrona. Patronatem objęli imprezę Europoseł Marek Plura i Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz. Najważniejszą nagrodą dla najlepszego uczestnika będzie 1000 złotych. Pozostałe to nagrody rzeczowe.

Eliminacje odbędą się 13 marca od godziny 15.00 dla dorosłych i licealistów oraz 14 marca od godziny 10.00 dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli. Przesłuchania odbędą się w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wielkiej Skotnicy 84a. Prezentacja zwycięzców, czyli gala, będzie miała miejsce 15 marca o godzinie 17.00 w sali głównej Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno w konkurencji monologów do 5 minut długości o życiu codziennym, kulturze, tradycji, wspomnieniach i innych (kandydatury można zgłaszać do 11 marca na adres mailowy Tom_wron@interia.pl lub adres SP4) jak i w gali w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny.

Tomasz Wrona