Eko śniadanie na polanie – to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice. Będzie to plenerowe spotkanie dla mieszkańców w każdym wieku, podczas którego na dzieci, dorosłych, seniorów, miłośników psów i zieleni czekać będzie wiele atrakcji.

Właściciele i sympatycy czworonogów będą mogli usłyszeć wiele przydatnych rad na temat wychowania czy karmienia psów. Odbędą się także warsztaty przygotowane przez wolontariuszy ze schroniska dla zwierząt w Mysłowicach.

Dla dzieci zorganizowany zostanie konkurs znajomości kwiatów, każde dziecko będzie mogło posadzić w doniczce kwiatek i zabrać go do domu, odbędzie się także ekologiczny quiz i wyścig z segregacją śmieci.

Organizatorzy zaproszą także mieszkańców w każdym wieku do wiosennego rozruchu. Zaplanowane spotkanie z instruktorem nordic walking. Jak dobrać kije, jak zacząć chodzić, jak przeprowadzić rozgrzewkę przed marszem – chętni znajdą odpowiedzi na te i inne nurtujące ich pytania dotyczące maszerowania z kijami.

Kolejną atrakcją będą warsztaty ogrodnicze poświęcone zarówno roślinom ogrodowym, balkonowym jak i tym uprawianym w mieszkaniach. Podczas pikniku będzie można również zjeść smaczne śniadanie do wyboru w kilku rodzajach – posiłki będą przygotowane dla zwolenników tradycyjnej diety, wegetarian jak i wegan.

– Impreza służy zebraniu środków na organizację śniadania wielkanocnego, którego trzecia edycja odbędzie się w niedzielę wielkanocną w restauracji Szyb Bończyk oraz integracji społeczności lokalnej i promowaniu wolontariatu – mówi Piotr Olszowski, prezes zarządu stowarzyszenia.

Piknik odbędzie się w niedzielę, 24 marca w godz. od 10.00 do 14.00 na placu św. Jana Pawła II (przy kościele na Bończyku).