W środę na sosnowieckiej Niwce doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęła 39-letnia piesza. Gdy kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, wjechał w nią motocyklista. Pojazdem kierował 25-letni mieszkaniec Mysłowic bez prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło po godz. 14 przy ul. Wojska Polskiego, na przejściu dla pieszych znajdującym się w okolicy cmentarza komunalnego.

– W grupę osób, które w chwili zdarzenia schodziły już przejścia uderzył motocykl. Kobieta przeprowadzająca dwoje swoich dzieci w wieku niespełna 7 i 9 lat w ostatniej chwili zdążyła je odepchnąć, prawdopodobnie dzięki temu nie odniosły one żadnych obrażeń, ona sama jednak została potrącona. Niestety pomimo prowadzonej długotrwałej reanimacji nie udało się jej uratować – relacjonuje asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

25-letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy, jednak okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania.

– Zważywszy wstępne ustalenia w sprawie i okoliczności zdarzenia prokurator przeprowadzający czynności zdecydował o zatrzymaniu kierującego jednośladem – informuje asp. szt. Sonia Kepper.

Dzieci uczestniczące w zdarzeniu, jak i rodzina kobiety zostały objęte opieką psychologa.