6 sierpnia przez Mysłowice przejedzie peleton wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Mysłowice znajdą się na trasie 4. etapu, który wystartuje z Jaworzna.

Dzisiaj (11 kwietnia) oficjalnie zaprezentowano trasę wyścigu. Ta największa sportowa impreza kolarska w Polsce odbędzie się od 3 do 9 sierpnia 2019 r.

Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. 2. etap będzie prowadził z Tarnowskich Gór do Katowic, 3. rozpocznie się na stadionie Śląskim w Chorzowie i zakończy w Zabrzu. 6 sierpnia w Jaworznie rozpocznie się 4. etap Tour de Pologne. Ten etap będzie przebiegał pod hasłem 100-lecia powstań śląskich, a jego trasa będzie prowadziła m.in. przez Mysłowice. W tym roku w naszym mieście nie przewidziano lotnej premii.

4. etap zakończy się w Kocierzy. 5. etap to trasa z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Ostatni dwa dni będą decydujące dla losów klasyfikacji generalnej. Szósty etap Małopolska, Zakopane i siódmy, królewski etap BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska to klasyczna górska trasa w przepięknej scenerii polskich Tatr.

– 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc, etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.