Sport to zdrowie i przyjemność, które można połączyć z dobrą zabawą. Tak było w sobotę na stadionie Górnika 09, gdzie szkoła sportowa zorganizowała festyn rodziny inaugurujący rok szkolny 2019/2020.

Sportowe świętowanie rozpoczęło się od zapalenia olimpijskiego znicza i złożenia ślubowania przez najmłodszych uczniów szkoły sportowej. W tym roku naukę w dwóch pierwszych klasach na Piasku rozpoczęło 31 dzieci.

Później wystartował XVI Bieg Olimpijski i IX marsz nordic walking, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice, absolwenci sportowej oraz mieszkańcy. Nie zdobyte miejsce było najważniejsze, ale sam udział i wspólne spędzenie czasu z kolegami, znajomymi, sąsiadami. Jedni walczyli o miejsca na podium, inni, niespiesznie, maszerowali z malutkimi dziećmi w wózkach.

Po biegu był czas na odpoczynek, posilenie się kiełbaskami z grilla, żurkiem, ciastem, czy zdrowymi, wegańskimi przekąskami. Na stoiskach można było też zakupić domowe przetwory, owoce i warzywa zamknięte w słoikach w postaci sałatek, pikli, dżemów i konfitur. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, malowanie twarzy i ogromne bańki mydlane, nie brakowało gier i konkursów ruchowych, koła fortuny i występów na scenie. To była aktywna, sportowa, wesoła i zdrowa sobota.