Choć oficjalne otwarcie dopiero w środę, to już od soboty spragnieni piasku, słońca i wody mieszkańcy mogą przyjść na Hubertus i odpocząć.

To popularne, choć dotychczas niedoinwestowane mysłowickie kąpielisko, w tym sezonie przeszło sporo zmian. Widać je już przed wejściem na ogrodzony teren – dojście dla pieszych zostało wyremontowane i wyłożone kostką brukową. Nad samą wodą powstała nowa, duża plaża ze świeżym piaskiem. Na wodzie wydzielona jest strzeżona przez ratownika część przeznaczona do kąpieli, wkrótce w wodzie stanie także dmuchane miasteczko sprawnościowe. Już teraz można korzystać z nowego placu zabaw i urządzeń siłowni plenerowej, a w punkcie gastronomicznym coś przekąsić i ugasić pragnienie. Na miejscu można także wypożyczyć kajaki (20 zł za godzinę) i poskakać na trampolinie (10 zł za 10 minut).

Wstęp na kąpielisko dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia jest bezpłatny (na podstawie legitymacji szkolnej). Dorośli zapłacą 4 zł, emeryci (za okazaniem legitymacji) 3 zł. Za darmo na Hubertus wejdą także osoby niepełnosprawne z opiekunem. Ośrodek jest otwarty codziennie od godz. 10.00 do 21.00, a strzeżone kąpielisko do godz. 18.00. Na terenie Hubertusa obowiązuje zakaz grillowania i wprowadzania psów.

Oficjalne i huczne otwarcie kąpieliska jest zaplanowane na środę, 19 czerwca. Od godz. 15.30 na Hubertusie będzie grał DJ, odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego i pokaz ju-jitsu, w programie także m.in. malowanie twarzy i wodne atrakcje.

Prawie 50 tys. zł dofinansowania z ministerstwa

47 700 złotych – to kwota, jaką Mysłowice pozyskały z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Otwarte Strefy Aktywności 2019”. Środki są przeznaczone na budowę miejsca do uprawiania sportu, rekreacji i odpoczynku na Hubertusie. Mysłowice pozyskały pieniądze na tę inwestycje w wariancie rozszerzonym, który obejmuje urządzenia siłowni plenerowej składającej się z minimum 6 różnych urządzeń, budowę strefy relaksu, w skład której wchodzą ławki, urządzenia do gier takich jak szachy, warcaby, zieleń oraz sprawnościowego placu zabaw.