W sobotę i niedzielę – 11 i 12 maja – na zbiorniku Fala w Wesołej odbyły się wędkarskie zawody seniorów o Mistrzostwo Koła PZW nr 61 Wesoła.

W dwóch turach po cztery godziny o zwycięstwo rywalizowało 13 zawodników. W pierwszym dniu pod prawie bezchmurnym niebem wędkujący poławiali duże ilości płoci, leszczy, wzdręg, a także pojedyncze sztuki karpi i okoni. Zwycięzca pierwszej tury Krzysztof Jabrocki osiągnął wynik 6240 punktów, co odpowiada wadze 6 kilogramów i 24 dekagramów złowionych ryb.

W drugim dniu pogoda niestety zmieniła się. Chłód i opady deszczu uprzykrzały wędkarzom sportowe zmagania. Pomimo niesprzyjającej aury połowy dopisywały, a wędkarze łowiąc kolejne sztuki ostro zmagali się o zwycięstwo w zawodach.

Po zakończeniu drugiej tury i zważeniu ryb okazało się, że Dawid Handy łowiąc 8 kilogramów i 50 dekagramów jest jej zwycięzcą, a po zsumowaniu wyników z obu tur zdobywając 13540 punktów (13.540 kg) wywalczył tytuł Mistrza Koła PZW nr 61 Wesoła na rok 2019.

Najlepsi w zawodach: Mistrz Koła na 2019 r. – Dawid Handy, I Wicemistrz Koła na 2019r. – Wojciech Małecki, II Wicemistrz Koła na 2019 r. – Rajmund Kanclerz, IV miejsce – Krzysztof Jabrocki, V miejsce – Sławomir Respondek, VI miejsce – Łukasz Kumurowicz.