Kolacja Obywatelska ogłosiła pełne listy kandydatów w październikowych wyborach do sejmu. W naszym okręgu o mandaty poselskie z tej listy ubiegać się będzie dwoje mysłowiczan.

Liderem listy KO w okręgu 31 jest Borys Budka. Z drugiego miejsca kandyduje Ewa Kołodziej, „trojką” jest Marek Wójcik, a za nim Monika Rosa.

Z piątego miejsca do sejmu startuje poseł obecnej kadencji, mysłowiczanin Wojciech Król. To nie jedyny przedstawiciel Mysłowic, który 13 października powalczy o poselski mandat z listy KO. Na 10. miejscu znalazła się Sandra Jędrzejas, dziennikarka portalu myslowice.net, obecnie naczelniczka Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do sejmu w okręgu katowickim: Borys Budka, Ewa Kołodziej, Marek Wójcik, Monika Rosa, Wojciech Król, Urszula Koszutska, Michał Gramatyka, Marek Kopel, Marta Bainka, Sandra Jędrzejas, Łukasz Ścieborowski, Aleksandra Skowronek, Anna Zasada-Chorab, Bartosz Karcz, Michał Palka, Elżbieta Pierzchała, Karina Siwiec-Magielnicka, Barbara Wnęk-Gabor, Alina Bednarz, Małgorzata Gościniak, Grażyna Kulik, Ilona Kanclerz.

Fot. Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz