Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach zaprasza mieszkańców do udziału w akcji promującej rodzicielstwo zastępcze. W ramach tych działań od 27 maja (poniedziałek) w CH Quick Park będą dyżurowali na specjalnym stoisku pracownicy MOPS, a podsumowaniem kampanii będzie konferencja, która odbędzie się na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

Zaplanowana przez Ośrodek działania związane są z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada na 30 maja. W ramach akcji w Mysłowicach zostanie przeprowadzona kampania promocyjno-informacyjna w kościołach, galerii handlowej oraz w MOPS. W dniach od 27 do 30 maja 2019 r. w CH Quick Park w godzinach od 15.00 do 18.00 na stoisku MOPS będzie można uzyskać wszelkie informacje na temat rodzicielstwa zastępczego.

31 maja w Centralnym Muzeum Pożarnictwa odbędzie się konferencja pt. „Niełatwo być dla kogoś drogowskazem – wyzwania rodzicielstwa zastępczego”, która skierowana jest min. do kuratorów sądowych, przedszkoli, szkół, policji oraz rodzin zastępczych. Konferencja ma na celu podniesienie wiedzy na temat aspektów prawnych rodzin zastępczych, blasków i cieni rodzicielstwa zastępczego oraz roli opiekunów zastępczych w przygotowaniu dziecka do adopcji.