Pod takim hasłem Urząd Miasta Mysłowice organizuje akcję, w ramach której mieszkańcy będą mogli oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Odbędzie się także otwarte spotkanie z udziałem specjalistów z dziedziny transplantologii i krwiolecznictwa.

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy weekend w Centrum Handlowym Quick Park, gdzie 30 marca od godziny 11.00 do godziny 21.00 oraz 31 marca od godziny 11.00 do godziny 20.00 gdzie potencjalni dawcy szpiku będą mogli się zarejestrować w rejestrze dawców. Natomiast 31 marca od godziny 12.00 do godziny 16.00 na parkingu Quick Parku stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, w którym będzie można oddać krew i również zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Ci, którzy nie zdążą się zarejestrować w galerii handlowej Quick Park będą mogli to zrobić 1 kwietnia br. od godziny 8.00 do godziny 17.00 w Urzędzie Miasta Mysłowie przy ul. Powstańców 1, sala 204.

Zakończeniem akcji będzie otwarte spotkanie dla mieszkańców, które odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 9.45 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 z udziałem m.in. specjalistów z dziedziny transplantologii i krwiolecznictwa. Prelegentami będą: prof. Marian Zembala – dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, dr n. med. Stanisław Dyląg – dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, dr n. med. Sylwia Sekta – koordynator regionalny Poltransplant, mgr Bogumiła Król – koordynator transplantacji w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, ks. dr Wojciech Surmiak z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Teresa Bula – Stowarzyszenie Życie Po Przeszczepie.