Nie wyburzenie i budowa nowego, tylko przebudowa starego szaletu – to nowy pomysł władz miasta na miejską toaletę przy ul. Krakowskiej.

O potrzebie uruchomienia nieczynnego szaletu przy ul. Krakowskiej mówi się od kilku lat. W zeszłym roku wydawało się już, że realizacja tej inwestycji znacznie się przybliża. Rada Dzielnicy Stare Miasto przeznaczyła 50 tys. zł na opracowanie projektu budowy nowej toalety. Inwestycja miała znacznie szerszy zasięg, niż tylko wyburzenia starego budynku i zakup nowoczesnej toalety kontenerowej. Obejmowała także m.in. budowę muru oporowego, podjazdu dla osób niepełnosprawnych i chodnika z tyłu kościoła do łącznika ul. Grunwaldzkiej. Koszt oszacowano na około 750 tys. zł.

Teraz miasto rezygnuje z tego pomysłu. W maju urząd zlecił opracowanie nowego projektu przebudowy istniejącego szaletu, który będzie kosztować ponad 13,5 tys. zł. – Ze względu na koszty miasto odstąpiło od idei wyburzenia obecnego szaletu i budowania nowego w tym samym miejscu. Obecny szalet zostanie przebudowany – informuje Natalia Wypiór z Urzędu Miasta Mysłowice.

Szkoda tylko 50 tys. zł, które zostały już wydane na poprzedni projekt. Te pieniądze rada dzielnicy mogła wydac inaczej z pożytkiem dla Starego Miasta.