Nadeszła pora przygotowań do świąt. Idealną okazją, by zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria będzie jarmark wielkanocny, który w ten weekend odbędzie się na placu św. Jana Pawła II na Bończyku (przy kościele).

Jarmark rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli. Na stoiskach można będzie zaopatrzyć w produkty na świąteczny stół i wielkanocne dekoracje. Organizatorzy – Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice – przygotowało także wiele dodatkowych atrakcji.

W sobotę o godz. 13.00 rozpoczną się rodzinne warsztaty, podczas których można będzie ulepić z gliny wiosenno-wielkanocne ozdoby, na 16.00 zaplanowano pokaz przygotowania potrwa świątecznych w wykonaniu szefa kuchni restauracji Dwór Bismarcka, a o 17.00 wystąpią wokaliści z Mysłowickiego Ośrodka Kultury. O godz. 18.00 w kościele na Bończyku zostanie odprawiona msza św. w intencji osób bezdomnych i samotnych oraz wszystkich darczyńców i wolontariuszy od stowarzyszenia Nasze Mysłowice.

W niedzielę również można będzie wziąć udział w wiosennych warsztatach (godz. 10.00) i stworzyć zajączki z płyt CD, a o godz. 12.00 dla odwiedzających ponownie gotować będzie kucharz z Dworu Bismarcka. O 17.30 rozpocznie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu mysłowickich chórów: św. Jacka, św. Grzegorza i Hejnał.

Dochód z jarmarku zostanie przeznaczony m.in. na organizację śniadania wielkanocnego dla osób samotnych i potrzebujących, które 21 kwietnia odbędzie się w Szybie Bończyk. Podczas jarmarku wolontariusze będą również zbierali słodycze do paczek świątecznych dla dzieci z domów dziecka z Mysłowic i Sosnowca.