Ponad 709 tys. sztuk trefnych papierosów oraz ponad 1,2 tony tytoniu i suszu tytoniowego zabezpieczyli funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej w kilku garażach na terenie Mysłowic.

Ponad 709 tys. sztuk trefnych papierosów oraz ponad 1,2 tony tytoniu i suszu tytoniowego zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w kilku garażach na terenie Mysłowic.Szczegóły ➡️ http://mysnet.pl/news/tysiace-lewych-papierosow-i-ponad-tona-tytoniu-ukryte-w-garazach/

Gepostet von Co Tydzień Mysłowice am Donnerstag, 6. Juni 2019

„Dziupla” namierzona przez funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej składała się z kilku garaży i pomieszczeń gospodarczych w różnych lokalizacjach. Tam mundurowi z KAS zabezpieczyli ponad 709 tys. sztuk trefnych papierosów. Cześć z nich to papierosy przemycone zza wschodniej granicy, oznaczone ukraińskimi i białoruskimi banderolami. W dwóch pojazdach funkcjonariusze KAS zabezpieczyli dodatkowo ponad 680 kg tytoniu oraz blisko 540 kg suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia. W wyniku dalszych czynności mundurowi zabezpieczyli pod Kłobuckiem maszyny do suszenia i cięcia liści tytoniu.

Akcyzowa kontrabanda o wartości ponad 980 tys. złotych oraz maszyny do cięcia i suszenia tytoniu trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nielegalnym procederem zajmowali się trzej mężczyźni w średnim wieku. Zostały im już postawione zarzuty prokuratorskie, a na poczet grożących kar został zabezpieczony wysokiej klasy samochód osobowy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Osoby, które przewożą, nabywają czy przechowują wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków akcyzy, stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności nawet do lat trzech.

Śląska KAS/oprac. aa, foto śląska KAS