W niedzielę, 12 maja Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej stanęła otworem dla wszystkich osób zainteresowanych służbą strażaków. Każdy mógł z bliska obejrzeć miejsce pracy mundurowych, wyposażenie jednostki, a wreszcie strażaków w akcji.

Już po raz drugi komenda zorganizowała dzień otwarty. W tym roku, mimo niesprzyjającej pogody, również duża grupa mieszkańców odwiedziła nową siedzibę mysłowickiej PSP przy ul. Mikołowskiej.

Sporym zainteresowaniem dorosłych jak i dzieci cieszyły się strażackie wozy, do zakamarków których można było zajrzeć, a nawet usiąść w kabinie czerwonego kolosa, którym strażacy wyjeżdżają do gaszenia pożarów i innych akcji ratowniczych. Pokazano także specjalne ubrania używane podczas różnego rodzaju działań, np. w wodzie, czy warunkach zagrożenia chemicznego.

W samo południe strażacy zaprezentowali pokaz swoich umiejętności w zakresie ratownictwa technicznego, z użyciem specjalistycznego sprzętu do cięcia samochodów. Na co dzień umiejętności te wykorzystują np. podczas wypadków drogowych, gdy z pojazdów muszą ratować zakleszczone osoby.

Strażacy sprawili także wielką frajdę swoim najmłodszym gościom, zabierając ich na podniebna wycieczkę w koszu podnośnika.