W nocy 24 lipca w klubie jeździeckim „Jokar” w Mysłowicach-Wesołej wybuchł pożar, który doszczętnie zniszczył zabudowania i wyposażenie stajni. Na portalu zrzutka.pl rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na odbudowę stajni i zapewnienie koniom tymczasowego schronienia.

– Pożar zajął cały główny budynek stajni, boksy, cały sprzęt, dokumenty oraz część żywności. Nic nie dało się uratować spośród zgliszczy, jakie po sobie pozostawił żywioł – czytamy na stronie zrzutka.pl. – Na szczęście koniom nic się nie stało, dzięki odcięciu ognia od miejsca, gdzie przebywały, a część boksów się uratowało, podobnie jak osobna stajnia obok. Niestety, boksów jest za mało dla naszych wszystkich podopiecznych.

– Apelujemy o pomoc. Odbudowa stajni pochłonie mnóstwo środków, podobnie jak zapewnienie koniom schronienia na czas jej odbudowy, kupno żywności i podstawowego sprzętu, jak choćby kantary i uwiązy. Z wszystkiego uratowało się – jedno wiaderko. Prosimy o przekazanie choćby symbolicznej kwoty – w tej sytuacji nawet złotówka się liczy – proszą opiekunowie koni i dodają: – Ofiarą jest stajnia „Jokar”, będąca ośrodkiem, który nie tylko dawał młodzieży oraz dorosłym możliwość rozwijania swoich pasji jeździeckich, radość z obcowania z cudownymi końmi, ale też był miejscem, w którym odbywały się liczne zajęcia z hipoterapii dla osób niepełnosprawnych, dla których takie zajęcia są najlepszą terapią, pomagającą na chwilę zapomnieć i oderwać się od choroby, ale i też wrócić do zdrowia. Należy wspomnieć także, że “Jokar” to schronienie, gdzie najstarsze z koni mają możliwość godnie dotrwać ostatnich chwil. Ośrodek jest prowadzony przez ludzi z pasją, którzy cały swój czas oraz środki poświęcali, inwestowali w rozwój tego miejsca. Szczególnie w ostatnim czasie – zostały poczynione inwestycje w nowy sprzęt, zapasy żywności na zimę, które uległy spaleniu. Brak podstawowego sprzętu, takiego jak m.in. kantary i uwiązy oraz inne, uniemożliwia prawidłową opiekę nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej https://zrzutka.pl/fmf445

Fot. www.zrzutka.pl