Śląskie tradycje szeroko obecne w Mysłowicach wzbogacone zostaną o śląskie dyktando. Jego organizację z przedstawicielami Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich omawiano z członkami mysłowickiego stowarzyszenia miłośników kultury śląskiej w miniony wtorek.

Tematem spotkania była organizacja Śląskiego Dyktanda w Mysłowicach. Działacze Stowarzyszenia Miłośników Śląskiej Tradycji, Kultury i Historii, razem z Tomaszem Wroną oraz Związkiem Górnośląskim, MOK-iem i SP-4 od kilku lat organizują konkurs śląskiej mowy “Godanie jes cool”, które cieszy się dużą popularnością nie tylko na terenie Mysłowic, ale także szeroko poza nim.

Działacze z Mysłowic wyrazili zainteresowanie tematem, dlatego wstępnie omówiono zasady organizacji i kierunki działań, by dyktando można było przeprowadzić. Jesteśmy pełni optymizmu i wierzymy, że przy wsparciu dobrych ludzi, instytucji i śląskich organizacji dyktando po śląsku będzie można nie tylko przeprowadzić, ale także wpisać w pejzaż stałych wydarzeń kulturalnych naszego miasta – powiedział Tomasz Wrona.