W czwartek odbyło się spotkanie mieszkańców ul. Granicznej i Granica Wesołej oraz 3 Maja z prezydentem Mysłowic i urzędnikami. Tematem rozmów był trwający remont ul. 3 Maja i wynikające z niego uciążliwości.

W związku z przebudową ul. 3 Maja na ulicach Granica Wesołej i Graniczna znacznie zwiększyła się liczba poruszających się po niej samochodów. Cierpi na tym stan techniczny dróg, a mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ na żadnej z dróg nie ma chodników. Mieszkańcy dowiedzieli się m.in., że jezdnia przy ul. Granicznej administracyjnie należy do Katowic, i to władze Katowic powinny zadbać o jej remont.

Mieszkańców interesowało również, czy i kiedy zostanie położona nakładka asfaltowa na rozkopanym odcinku ul. 3 Maja. Limit środków zaplanowanych w tym roku w miejskim budżecie na roboty już się wyczerpał, i nie wiadomo jeszcze czy uda się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na ukończenie tych prac.

Wkrótce opublikujemy więcej informacji na ten temat.

Na spotkaniu ustalono, że w środę o godz. 14.00 w szkole na Wesołej ma się odbyć spotkanie z mieszkańcami poświęcone poruszonym w czwartek problemom.