Mieszkańcy Mysłowic mogą za darmo zaczipować oraz wykastrować lub wysterylizować swoich czworonożnych pupili. Akcja jest finansowana z budżetu miasta Mysłowice.

W tym roku na czipowianie zwierząt przeznaczone jest prawie 10 tys. zł. W ramach tej kwoty można wszczepić czipy 519 kotom lub psom. W mikroczipie wszczepianym pod skórę zwierzęcia zapisane są dane dotyczące właściciela psa, co ułatwia jego szybkie odnalezienie w przypadku, gdy nasz ulubieniec się zgubi.

Miasto przeznaczyło także 10 tys. zł na sterylizację i kastrację psów i kotów, które mają swoich właścicieli oraz 5 tys. zł na przeprowadzenie tych samych zabiegów u kotów wolno żyjących. Aby móc bezpłatnie wysterylizować lub wykastrować swojego pupila, należy najpierw zgłosić się do Wydziału Infrastruktury Miejskiej, aby wypełnić wniosek i otrzymać skierowanie na zabieg. Zabiegi są wykonywane w Gabinecie Weterynaryjnym MysLovet ul. Jana Dzierżonia 12. Osoby, które chcą zaczipować zwierzę mogą zgłaszać się bezpośrednio do tej samej lecznicy.