W niedzielę po południu premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Mysłowic. Głównym punktem wizyty było spotkanie z harcerzami w ramach 95-lecia mysłowickiego hufca.

Do Mysłowickiego Ośrodka Kultury premier Morawiecki przyjechał o godz. 17.30 z Siemianowic Ślaskich, gdzie był gościem X Pikniku Rodzinnego. Wcześniej Prezes Rady Ministrów uczestniczył w obchodach Święta Policji w Katowicach.

W Mysłowicach premier najpierw chwilę rozmawiał z radnymi z i prezydentem miasta, a następnie spotkał się z harcerzami z Hufca ZHP Mysłowice im. Bojowników o Polskość Śląska oraz przedstawicielami władz Śląskiej Chorągwi ZHP. W spotkaniu uczestniczyli także harcerze z hufca w Dąbrowie Górniczej.

– Jak mawiał założyciel polskiego harcerstwa Andrzej Małkowski, harcerstwo to skauting plus niepodległość, czyli mamy tę niepodległość i polskość chronić, dbać o nią, szanować, rozwijać ją, i wiem, że świetnie to robicie właśnie w ramach Związku Harcerstwa Polskiego – zwrócił się do harcerzy szef rządu. Podziękował im także za to, że pielęgnują najważniejsze wartości i harcerskie tradycje. – Dziękuje też, że trwacie, że jesteście przy tych wspaniałych zasadach, bo to tworzy niezwykle wartościową tkankę społeczną – dodał.