Parlamentarzyści, właściciele firm, komendanci służb mundurowych, wiceprezydent Mysłowic i wiele innych znanych osób na poważanych stanowiskach włożyło kuchenne fartuchy, by gotować dla dzieci i być kelnerami. Tak wyglądał Dzień Dziecka pod hasłem „Gotuj się do pomocy” zorganizowany 3 czerwca przez właścicieli Szybu Bończyk.

Aneta i Maciej Sikorowie po raz szósty zaprosili do siebie dzieci z mysłowickich domów dziecka, Centrum opiekuńczo-wychowaczego Nadzieja prowadzonego przez siostry boromeuszki, świetlicy młodzieżowej u św. Faustyny i – po raz pierwszy – Hospicjum Cordis. Właściciele Szybu Bończyk zadbali o to, aby ten dzień na długo zapadł w pamięci maluchów. Na miejsce zabawy dzieci zostały przywiezione mercedesami firmy Merc Taxi, a potem była już tylko szalona zabawa i same przyjemności: malowanie twarzy, mnóstwo kolorowych balonów, tańce, pokazy sztuk walki i psa ratowniczego. Kulminacyjnym momentem spotkania był obiad serwowany przez VIP-ów, którzy za przyjemność obsługiwania dzieci musieli zapłacić. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na potrzeby placówek, pod opieką których przebywają mali goście Szyby Bończyk.

W tym roku do akcji „gotuj się do pomocy” włączyli się m.in. posłowie Ewa Kołodziej i Wojciech Król, wiceprezydent Mysłowic Wojciech Chmiel, komendanci miejscy policji, straży miejskiej i PSP, dyrektor PKO BP Marzanna Trzepietowska, ks. dziekan Rafał Ryszka, vloger kulinarny Adam Borowicz i wielu przedsiębiorców działających na terenie Mysłowic i poza miastem.