Do 10 lat więzienia grozi dwóm młodym kobietom podejrzanym o posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi. Mysłowiczanki były w posiadaniu środków odurzających o wartości ponad 300 tys. zł.

Mysłowiccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że dwie mieszkanki naszego miasta w wieku 24 i 23 lat mogą handlować narkotykami. W miniony poniedziałek w ich mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 1 kg amfetaminy i blisko 400 g marihuany. Śledczy zatrzymali również obydwie kobiety.

– Oprócz narkotyków stróże prawa w mieszkaniu znaleźli woreczki strunowe do ich porcjowania i wagi elektroniczne. Z zabezpieczonych środków odurzających można by przygotować ponad 10 tys. działek dilerskich amfetaminy i 390 działek marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyków szacowana jest na ponad 300 tys. zł – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy KMP Mysłowice.

Podejrzane kobiety usłyszały już zarzuty, a sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 24-latki i dozorze policyjnym oraz poręczeniu majątkowym wobec 23-latki. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel zakazanymi środkami grozi im do 10 lat więzienia.