Mysłowiccy policjanci odzyskali rowery skradzione w Mysłowicach i w Tychach. Do sprawy zatrzymali znaną z wcześniejszych kradzieży 41-letnią kobietę.

W ubiegłym tygodniu w naszym mieście doszło do kradzieży 2 jednośladów. Podjęte przez mysłowickich kryminalnych działania pozwoliły na ich błyskawiczne odzyskanie. – Wykonana praca operacyjna doprowadziła policjantów do lombardu i targowisk w Katowicach, gdzie złodziej spieniężył rowery. Stróże prawa odzyskali 2 jednoślady skradzione w Mysłowicach i jeden z terenu Tychów. Łączna wartość odzyskanych rowerów to ponad 6 tys. złotych – podaje oficer prasowy KMP Mysłowice sierż. Damian Sokołowski.

Policjanci szybko ustalili także podejrzaną o te kradzieże, pomimo że podczas transakcji sprzedaży kobieta podała fałszywe dane. Okazała się nią notowana wcześniej 41-latka. Kradzieży tych dopuściła się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, dlatego grozi jej do 7,5 roku więzienia.

Rowery wróciły już do właścicieli, a policja apelujemy do mieszkańców o właściwe zabezpieczenie swoich jednośladów przed kradzieżą.

KMP Mysłowice/aa