Kilka godzin trwały poszukiwania mieszkańca Lipnicy Wielkiej, który czasowo przebywał na terenie Mysłowic. Mężczyzna wyszedł z domu i nie wrócił na noc. 54-latek odnalazł się cały i zdrowy.

W sobotę, 27 kwietnia br. policjanci mysłowickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 54-latka z Lipnicy Wielkiej. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna wyszedł ze swojego aktualnego miejsca pobytu około godz. 10.00 i do chwili zgłoszenia nie powrócił. Mężczyzna często wychodził na spacery, lecz nigdy wcześniej do podobnych sytuacji nie dochodziło. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z mysłowickiej jednostki.

Stróże prawa na terenie całego miasta sprawdzali miejsca, w których mógł znajdować się zaginiony mężczyzna. W działania poszukiwawcze zaangażowani byli wszyscy policjanci Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, którzy w tym czasie pełnili służbę. Po kilku godzinach mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zauważyli dzielnicowi. Odnaleziony 54-latek był w dobrym stanie. Jak powiedział, wyszedł na spacer i ze zmęczenia usnął w niezamieszkałym budynku, gdzie spędził noc. Mężczyzna trafił już pod opiekę swoich najbliższych, jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

KMP Mysłowice/aa