Policjanci mysłowickiej drogówki prowadzili w środę działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Smog”. Celem działań było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 62 pojazdy i zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych.

Podczas działań policjanci eliminowali z ruchu pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Mundurowi reagowali na też inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. W trakcie działań stróże prawa skontrolowali w sumie 62 pojazdy i zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych, w tym jeden za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska.

– Akcja miała także charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – dodaje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

KMP Mysłowice/aa