Policjanci mysłowickiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek. Nietrzeźwy mężczyzna kierujący renault na ul. Boliny uderzył w szlaban i odjechał z miejsca zdarzenia.

– Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od naocznego świadka, który próbował zatrzymać kierowcę na miejscu, lecz ten gwałtownie ruszył i odjechał – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Policjanci szybko ustalili personalia kierującego. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Mysłowic. Pod blokiem policjanci zastali uszkodzone renault, a w mieszkaniu mężczyznę rozpoznanego przez świadka. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik ponad 2 promile. Za jazdę po pijanemu nieodpowiedzialnemu mysłowiczaninowi grozi teraz do 2 lat więzienia.

– To kolejny już przykład na to, że wśród społeczności nie ma przyzwolenia na jazdę po pijanemu i łamanie prawa. Świadkowi dziękujemy za podjęcie zdecydowanych działań, które przyczyniły się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego – dodaje sierż. Damian Sokołowski.