Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu świadka policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 41-letni mieszkaniec Żor jechał audi mając w organizmie 1,40 promila alkoholu.

W czwartek około godziny 9.20 do dyżurnego mysłowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwości kierującego samochodem audi. Komunikat natychmiast trafił do patroli w mieście i już po kilku minutach na ul. Oświęcimskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli.

Kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec Żor. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 1,40 promila. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd odholowali na jego koszt. Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

– To kolejny już przykład na to, że wśród społeczności nie ma przyzwolenia na jazdę po pijanemu i łamanie prawa. Świadkowi dziękujemy za zgłoszenie, które poskutkowało zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego – dodaje oficer prasowy KMP Mysłowice sierż. Damian Sokołowski.