Pod tą tajemniczą nazwą kryje się rozgrywka airsoftowa, którą w nadchodzącą niedzielę organizuje w Lędzinach stowarzyszenie Husaria Mysłowice.

Airsoft to rodzaj gry zespołowej, w której wykorzystuje się pneumatyczne elektryczne, gazowe i sprężynowe repliki broni palnej strzelające plastikowymi kulkami. Scenariusze gry zazwyczaj naśladują fikcyjne bądź historyczne działania wojenne, policyjne lub potyczki oddziałów paramilitarnych.

Nie inaczej będzie na terenie byłego poligonu w Lędzinach. „18 marca 2023 rok zawieszenie broni pomiędzy Federacja Rosyjską a Imperium Chin znowu zaczyna się łamać. Na granicy demarkacyjnej co rusz dochodzi do spięć. Rok wcześniej zakończyła się bitwa w mieście Nowokuźnieck. Krwawe starcie pomiędzy 44 Korpusem Armijnym Federacji Rosyjskiej gen. Wasiliewa a oddziałami Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej Imperium Chin przyniosło sukces stronie rosyjskiej, lecz triumf był przedwczesny, ponieważ generał Gen. Li Zuocheng, wysłał posiłki. Dwie wielkie armie znowu stoją naprzeciw siebie” – tak zaczyna się scenariusz tego wydarzenia.

– „Operacja Jurij” to ciąg wydarzeń, powiązanych fabularnie, związanych z ASG oraz militariami. Wydarzenie to przyciąga duże ilości osób, ze względy na ciekawą fabułę, duży teren rozgrywki oraz co roku większą liczbę uczestników. Przyjeżdżają do nas ludzie zarówno z całego województwa śląskiego jak i małopolski i okolic Opola – mówi Daniel Matuszak z Husarii Mysłowice.

Husaria Mysłowice jest stowarzyszeniem osób, które pragną aktywnie i twórczo spędzać czas. – Rozwijamy osobiste pasje i umiejętności w zakresie obronności i pomocy osobom w potrzebie. Chcemy być obecni tam, gdzie ceni się wolność i niepodległość oraz piękno historii i tradycji – wyjaśnia Daniel Matuszak. – Pragniemy wspierać wydarzenia społeczne i charytatywne a szczególnie tych, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla naszej wolności oraz podążali na ratunek w najbardziej zagrożonych miejscach na świecie – dodaje.