Jak informuje urząd miasta, od 1 lipca nastąpią zmiany w organizacji ruchu na mysłowickim Rynku. Część placu zostanie wyłączona z ruchu, zlikwidowany zostanie ruch okrężny.

Zniesienie ruchu okrężnego i wyłączenie z ruchu wschodniej pierzei Rynku (po stronie sceny) – do takich zmian kierowcy będą się musieli przyzwyczaić od najbliższego poniedziałku. Tak jak dotychczas, na Rynek można będzie wjechać od strony ul. Bytomskiej, placu Mieroszewskich i ul. Kaczej, jednakże ruch będzie się odbywał tylko w jednym kierunku, a wjeżdżający samochodami na plac od ul. Kaczej nie będą mogli przejechać drogą pod sceną do placu Mieroszewskich (na zdj.). Wyjazd z Rynku będzie się odbywał ul. Grunwaldzką do ul. Krakowskiej.

– Nowa organizacja ruchu na Rynku ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się w sercu miasta. Od lat piesi poruszający się po płycie Rynku narzekają na rozpędzone samochody mknące dookoła. Sytuacja ta jest szczególnie niebezpieczna latem, gdy całe rodziny spędzają wolne chwile w okolicznych ogródkach. W tym roku dodatkowo przy Rynku powstała Strefa Chilloutu. Aby chronić bezpieczeństwo pieszych powstała nowa organizacja ruchu. Dzięki niej dojście do sceny i Strefy Chilloutu będzie wyłączone z ruchu samochodowego – wyjaśnia urząd miasta i dodaje, że w tworzeniu organizacji ruchu udział brała Rada Dzielnicy Stare Miasto.