W podwórku przy ul. Lompy Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa wybuduje nowy plac zabaw. Nowe urządzenia zastąpią te, które zostały zamontowane w ramach konkursu Mysłowickiego Ośrodka Kultury „Odczarowane podwórka”.

Kilka lat temu podwórko przeszło rewitalizację, polegającą na wybudowaniu miejsca do zabawy dla najmłodszych. Udało się to przy dużym zaangażowaniu mieszkańców i z pomocą Mysłowickiego Ośrodka Kultury oraz sponsorów. Na szarym placu stanęło kilka urządzeń do zabaw, piaskownica, ławeczki.

W maju ubiegłego roku, po kontroli inspektora Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej okazało się jednak, że zamontowane urządzenia nie spełniają norm. Zawyrokowano, że jeżeli plac ma zapewniać jego użytkownikom bezpieczeństwo – w takiej postaci nie może dalej funkcjonować.

Zamiast likwidować plac zabaw, Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa, która administruje budynkami przy Lompy i placem, postanowiła urządzić go od nowa. Formalności trwały kilka miesięcy, w tej chwili wybrana już została firma, która do końca sierpnia wybuduje nowe miejsce dla maluchów. Jak poinformowała nas kierownik Administracji Mysłowice Monika Sztuka, stare urządzenia zostaną zdemontowane, a w ich miejscu pojawią się nowe z atestami. Dzieci będą miały do swojej dyspozycji zjeżdżalnię, bocianie gniazdo, huśtawki, bujaki, plac zostanie też wyposażony w stolik z ławeczkami i kosze na śmieci, a cały teren będzie ogrodzony. Przede wszystkim będzie bezpiecznie.

Dodatkowo, jak zapowiada kierownik Monika Sztuka, spółka wybuduje na placu nową wiatę śmietnikową, co na pewno wpłynie na poprawę wizerunku tego podwórka.