Mysłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem tym razem 6 maszyn.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej mysłowickiej komendy uzyskali informację, że w lokalu w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Do salonu policjanci wkroczyli wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej w Katowicach.

– W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 6 maszyn, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego – informuje oficer prasowy KMP Mysłowice sierż. Damian Sokołowksi.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

KMP Mysłowice/aa