Być strażakiem to zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Za pełną poświęcenia służbę i ofiarność, z jaką na co dzień ratują ludzkie życie i mienie, dziękowano dzisiaj mysłowickim strażakom podczas uroczystego apelu zorganizowanego z okazji przypadającego 4 maja Dnia Strażaka.

W uroczystym apelu w komendzie miejskiej Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i pracownicy Centralnego Muzeum Pożarnictwa. Na uroczystości obecny był m.in. Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdan Jędrocha, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Dorota Konieczny-Simela, władze samorządowe Mysłowic, przedstawiciele służb mundurowych oraz rodziny strażaków.

Podczas uroczystości strażakom i druhom zostały wręczone medale, awanse na wyższe stopnie służbowe i wyróżnienia oraz nagrody. Mundurowi przyjęli także gratulacje, podziękowania za swoją służbę i życzenia. – Tego wam życzę, że jak przyjdzie prawdziwy czas próby, gdy w trudnej akcji obejrzycie się za siebie, by tam czekał na was przyjaciel gotowy nieść wam pomoc – tymi słowami zwrócił się do strażaków st. bryg. Bogdan Jędrocha. O tym, że być strażakiem to zaszczyt przypominał komendant PSP Mysłowice mł. bryg. Mirosław Wiktor, który podsumował także miniony rok funkcjonowania miejskiej komendy.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na grochówkę z kotła ugotowaną przez strażaków.