W minioną sobotę Koło PZW nr 61 Wesoła wyłoniło z swojego grona kolejnych mistrzów w sportowym połowie ryb metodą spławikową.

Do zawodów przystąpiła piątka młodocianych członków koła w dwóch kategoriach wiekowych: „kadet” i „młodzież”. Kadetów obejmuje kategoria U-15 i są to najmłodsi wędkarze w przedziale wieku do 15 lat, a kategoria U-25 to młodzież w wieku do 25 lat.

W pełnym słońcu przy bezwietrznej pogodzie w kategorii U-15 w szranki stanęło czworo dzieci. Rodzeństwo Natalia i Paweł Kot oraz rodzeństwo Blanka i Szymon Jaroszewscy. Pokrewieństwo i różna płeć nie osłabiły woli rywalizowania, przeciwnie – dziewczynki swoimi umiejętnościami dowiodły chłopcom, że w wędkarstwie nie mam słabej płci.

Po zakończeniu zawodów i zważeniu złowionych ryb okazało się, iż panie tym razem są górą. Natalia Kot zdobywając 1790 punktów wywalczyła tytuł Mistrzyni Koła, jej koleżanka Blanka Jaroszewska zdobywając 1270 punktów została I wicemistrzynią Koła, a plasujący się na trzecim miejscu z wynikiem 680 punktów Paweł Kot został II wicemistrzem Koła na rok 2019. Szymon Jaroszewski uplasował się na 4. miejscu uzyskując 340 punktów.

W kategorii U-25 brakowało niestety chętnych do zawodów, klasą sam dla siebie był Michał Jawor, który złowił 4 kilogramy i 10 gramów ryb, co daje 4010 punktów i tym samym tytuł Mistrza Koła na 2019 rok w kategorii młodzież.

Zarząd koła serdecznie dziękuję uczestnikom zawodów za przybycie i wszystkim gratuluje osiągniętych wyników.