Tegoroczne dożynki miejskie odbędą się w niedzielę, 15 września w Kosztowach. Uroczystość rozpocznie się od przemarszu do kościoła, gdzie podczas mszy św. rolnicy i działkowcy będą dziękować za tegoroczne plony.

Uczestnicy dożynek spotkają się o godz. 11.00 w stadninie „Błyskawica”. Pół godziny później barwny korowód wyruszy do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie odprawiona zostanie msza św. z oprawą chóru parafialnego i orkiestry OSP Dziećkowice.

Po mszy na terenie przy kościele odbędą się dalsze uroczystości – powitanie gości i przekazanie chleba, a od 13.30 rozpoczną się występy artystyczne. W programie Teatr Pana O, pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu Galway, występy Kosztowioków, Janusza Gorleja i Karoliny Grądys. Na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji, strefa zabaw MOK, animacje dla dzieci, dmuchańce, konkursy, gdy i zabawy w klimacie dożynkowym, znakowanie rowerów i strefa gastronomiczna.

Na godz. 20.00 zaplanowano finał konkursu na najlepszy żur w Mysłowicach. Pół godziny później rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Bajery. Impreza zakończy się o godz. 22.00.