Dzięki nowemu oznakowaniu ustawionemu na ul. Oświęcimskiej, strażnicy miejscy będą mogli rozliczać kierowców, którzy parkują swoje samochody na drodze rowerowej.

Ten odcinek ul. Oświęcimskiej został niedawno wyremontowany. W ramach robót powstała ścieżka rowerowa, która niektórzy kierowcy zaczęli traktować jak parking. Jak informuje Straż Miejska Mysłowice, dotychczas większość wykroczeń dotyczących parkowania lub postoju na odcinku ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Oświęcimskiej strażnicy miejscy kończyli pouczając kierujących. Od piątku, 22 lutego to się zmieni, ponieważ droga została oznakowana znakiem C-13/C16 – droga dla pieszych i rowerzystów. Dla kierowców to wyraźny sygnał, że na tym odcinku możliwy jest tylko ruch pieszych i rowerzystów. Kierowcy, którzy zignorują znak będą karani – zapowiadają mundurowi. – Na kierujących nie stosujących się do oznakowania strażnicy będą nakładać mandaty karne, a wobec kierujących pojazdami, którzy nagminnie łamią przepisy, będą kierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Fot. Straż Miejska Mysłowice

Straż Miejska Mysłowice przypomina, że pozostawienie (zaparkowanie) pojazdu na ścieżce rowerowej jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny, natomiast w postępowaniu przed sądem grzywna sięgnąć może nawet do 5 tys. zł. Zakaz dotyczy również zatrzymywania się na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejazdem, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu także za nimi. Za to wykroczenie można otrzymać mandat w wysokości od 100 do 300 złotych i 1 punkt karny.