Dlaczego OH Kino jest nieczynne – zastanawia się zapewne wielu mieszkańców. Oficjalny komunikat brzmi, że z przyczyn technicznych. Prawda może być jednak taka, że tymczasowe zamknięcie ma związek ze zmianą właściciela i nazwy kina.

Przerwa w działalności OH Kina trwa już od 7 czerwca. Tego dnia na drzwiach pojawiła się kartka z komunikatem, iż trwa krótka przerwa techniczna, a projekcje zostaną wkrótce wznowione. Podobna sytuacja ma miejsce w OK Kinie w Oławie. Na stronie kina nie ma repertuaru dla tych dwóch miast, w kinie nikt nie odbiera telefonów. Pytania o przyczyny zamknięcia i termin ponownego otwarcia, które umieszczanie są przez internautów na stronie kina na portalu społecznościowym pozostają bez odpowiedzi. Z trzech kin tej sieci działa tylko kino we Wrocławiu.

Dziennikarze portalu gazeta.olawa.pl, którzy zainteresowali się sprawą, dotarli do informacji, że OH Kino jest nieczynne z powodu zmiany właściciela. – To jest spółka składająca się z kilku właścicieli, jeden z nich odszedł ze spółki i potrzebna jest inwentaryzacja całości. Kino zmienia też nazwę na GO KINO. Personel ma już nowe angaże i w ciągu dwóch tygodni kino wznowi pracę – napisał na jednym z oławskich for internetowych internauta.

Faktycznie, sprawdziliśmy, że 1 kwietnia w Krajowym Rejestrze Sądowym zostały zarejestrowane dwie spółki: GO Kino Mysłowice Sp. z o.o. i GO Kino Oława Sp. z o.o. Czy internetowy wpis o rychłym wznowieniu działalności pod nowym szyldem okaże się prawdą? Przekonamy się wkrótce.