Dzięki dużemu odzewowi mieszkańców Mysłowic, policjantom udało się ustalić tożsamość jednego z mężczyzn, który 23 września br. za zakupy zapłacił cudzą kartą. W miniony piątek dzielnicowi rewiru I zatrzymali 26-letniego mysłowiczanina.

Zaledwie dwa dni minęły od publikacji wizerunku mężczyzny w mediach do jego zatrzymania. Dzięki pomocy mieszkańców udało się ustalić personalia sprawcy kradzieży z włamaniem z 23 września br. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Mysłowic. Mężczyzna został zatrzymany w piątek (4.10.) przez dzielnicowych z rewiru I. W toku prowadzonych czynności okazało się, że płatności kartą dokonywał wspólnie ze swoją 33-letnią znajomą, która także została zatrzymana. Oboje usłyszeli już zarzuty, za które grozi im do 10 lat więzienia.

– Policjanci składają podziękowania dla mieszkańców, którzy licznie przekazywali informacje dotyczące mężczyzny. Osobne podziękowania kierujemy do przedstawicieli mediów, którzy publikowali wizerunek sprawcy na swoich portalach internetowych i społecznościowych – mówi sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

W dalszym ciągu poszukiwany jest drugi z mężczyzn, który dopuścił się podobnego przestępstwa 16 sierpnia br. Publikujemy wizerunek podejrzanego.