Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 62-letni mężczyzna ujęty wczoraj przez świadka jego wyczynów. Kompletnie pijany, jadąc ul. 3 Maja, ugrzązł swoim samochodem w miejscu prowadzonych robót drogowych. Kierowca noc spędził w izbie wytrzeźwień.

We wtorek około godziny 20.00 dyżurny mysłowickiej jednostki odebrał zgłoszenie o ujęciu przez świadka nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole, które ustaliły okoliczności zdarzenia.

– Z relacji świadka wynikało, że 62-letni mężczyzna jadąc ul. 3 Maja od strony Katowic wjechał na odcinek, gdzie prowadzone są roboty drogowe i ugrzązł tam swoim samochodem. Po opuszczenia pojazdu zataczał się i nie potrafił ustać na nogach o własnych siłach – mówi sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy KMP Mysłowice.

Przeprowadzone w komendzie badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2,09 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy i doprowadzili do izby wytrzeźwień. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.