W niektórych polskich miastach to już standard. W Mysłowicach nowoczesność na przystanki autobusowe dopiero wkracza. W ciągu kilku miesięcy w kilkunastu lokalizacjach Zarząd Transportu Metropolitarnego zainstaluje elektroniczne tablice z rozkładem jazdy.

Tablice są elementem Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Wyświetlane są na nich informacje o rzeczywistych i planowanych czasach odjazdów autobusów. Umowa na dostawę, montaż, uruchomienie i utrzymanie urządzeń KZK GOP (od 1 stycznia 2019 organizację publicznej komunikacji na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przejął Zarząd Transportu Metropolitarnego) zawarł z wykonawcą w sierpniu 2018 roku. Od tego czasu w ciągu 21 miesięcy system ma zostać rozbudowany o blisko 500 tablic na terenie Metropolii. 14 z nich stanie w Mysłowicach.

Jak informuje ZTM, wyświetlacze powinny zostać uruchomione pod koniec roku lub na początku roku 2020. Jedno z urządzeń (jeszcze nie działa) zostało już zainstalowane na przystanku Mysłowice Kościół w kierunku Jaworzna. Kolejne zostaną ustawione na przestankach Brzezinka Centrum (w obu kierunkach), Brzęczkowice Szkoła (w obu kierunkach), Kosztowy Rynek, Mysłowice Bończyka (w obu kierunkach), Mysłowice Dworzec PKP (w obu kierunkach), Mysłowice Katowicka (w obu kierunkach) i Wesoła Rynek.