15 kwietnia w Urzędzie Miasta Mysłowice odbędą się warsztaty dla mieszkańców Mysłowic dotyczące możliwości skorzystania z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Jest to program, który umożliwia pozyskanie dofinansowania m.in. na wymianę źródeł ogrzewania.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Jego uczestnicy mogą otrzymać na ten cel dofinansowanie lub pożyczkę. W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym, beneficjenci otrzymają dofinansowanie na pokrycie nawet do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Program jest skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Warsztaty dla mieszkańców dot. możliwości uzyskania dofinansowania odbędą się 15 kwietnia br. o godzinie 17.00 w Urzędzie Miasta Mysłowice w sali 224. W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.