Już po raz trzeci Fundacja „Unia Bracka” wspólnie z Urzędem Miasta Mysłowice zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku wykrycia boreliozy. Badania są wykonywane od 7 października do 22 listopada br. na terenie wszystkich mysłowickich Przychodni Brackich.

Badania są realizowane w ramach programu „Poznaj boreliozę – mysłowicki program badań profilaktycznych w kierunku rozpoznania boreliozy oraz edukacji zdrowotnej z zakresu chorób odkleszczowych”. Program jest skierowany do mieszkańców Mysłowic w wieku powyżej 10 lat, którzy nie chorowali wcześniej na boreliozę, ale mieli kontakt z kleszczem. Każdy mysłowiczanin spełniający te warunki będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku rozpoznania boreliozy. Program profilaktycznych badań został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Mysłowice.

Badania wykonywane będą od 7 października do 22 listopada 2019 roku na terenie wszystkich mysłowickich Przychodni Brackich. W celu skorzystania z bezpłatnych badań, wymagana jest wcześniejsza rejestracja w jednej z poniższych placówek Fundacji:

Przychodnia Bracka na Chopina ul. Chopina 54; tel. 32 225 02 21

Przychodnia Bracka Mysłowice ul. Świerczyny 5; tel. 32 222 37 31

Przychodnia Bracka Wesoła ul. Osmańczyka 4; tel. 32 223 92 86

W ramach programu zorganizowane zostaną również otwarte spotkania edukacyjne o tematyce zdrowotnej dotyczącej m.in. boreliozy oraz innych chorób odkleszczowych.

Mieszkańcy Mysłowic mogą kierować pytania dotyczące realizacji programu lub tematyki chorób odkleszczowych za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając je na adres: borelioza@uniabracka.pl.

Dodatkowe informacje dostępne na stronie internetowej www.uniabracka.pl.