Fundacja Unia Bracka włącza się w obchody Dni Spirometrii zapraszając do skorzystania z bezpłatnych, przesiewowych badań spirometrycznych. Badania będzie można wykonać m.in. w wybranych Przychodniach Brackich w Mysłowicach.

Dni Spirometrii to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Hasłem tegorocznej akcji jest „Oddychaj czystym powietrzem”. W Polsce dodajemy kolejne – „Zatrzymaj astmę i POCHP”. Podobnie jak w poprzednich edycjach, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie zaznaczając, że oddychanie czystym powietrzem przyczynia się do poprawy stanu zdrowia osób z alergią, astmą i POCHP.

Obecnie na choroby obturacyjne płuc choruje ponad 6.000.000 Polaków. Połowa chorych na astmę i 70 proc. chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Do tej pory, we wszystkich edycjach kampanii, przebadanych zostało ponad 56 000 osób. Spośród przebadanych, ponad 10 500 zostało skierowanych na dalszą diagnostykę w kierunku astmy lub POCHP (wynik spirometrii wskazywał u nich obturację).

Fundacja Unia Bracka już po raz ósmy włącza się w obchody Dni Spirometrii zapraszając do skorzystania z bezpłatnych, przesiewowych badań spirometrycznych w wybranych Przychodniach Brackich. We wskazanych poniżej terminach, każdy będzie mógł skorzystać z badania. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

W Mysłowicach badanie będzie można wykonać w:

Przychodni Brackiej Mysłowice, ul. Świerczyny 5: 7 oraz 9 października godz. 10.00 – 14.00

Przychodni Brackiej Wesoła, ul. Osmańczyka 4: 9 października godz. 9.00 – 13.00