Fundacja Światło-Życie zaprosiła już po raz 10. na Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus”. Tradycyjnie w Boże Ciało, w tym roku 20 czerwca, w mysłowickim Parku Słupna zgromadzili się wielbiciele muzyki CCM, czyli po naszemu współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Tradycyjnie w Boże Ciało, w tym roku 20 czerwca, w mysłowickim Parku Słupna zgromadzili się wielbiciele muzyki CCM, czyli współczesnej muzyki chrześcijańskiej.http://mysnet.pl/news/badz-jak-jezus-po-raz-10/

Gepostet von Co Tydzień Mysłowice am Freitag, 21. Juni 2019

Koncert uznawany jest za jeden z najciekawszych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Jak zapowiedział organizator, muzykowali chrześcijanie różnych Kościołów. Muzyków i słuchaczy powitał ks. biskup Archidiecezji Katowickiej Marek Szkudło. Koncert był nie tylko spotkaniem rodzinnym i uwielbieniowym, śpiewano wszak utwory wielbiące Boga. Nade wszystko jednak miał szlachetny charakter ekumeniczny.

Koncert zgromadził liczną grupę słuchaczy. Niektórzy z zaangażowaniem wtórowali muzykom, inni tańczyli. Sprowadziła ich tutaj atmosfera festiwalu.

Wbrew pozorom w wiekach dawnych, obok pieśni kościelnych, istniał już odpowiednik CCM. Nazywano je w zbiorach pieśni tzw. pieśniami rozmaitymi. Wśród nich jest nawet rymowany dekalog, a w nim takie strofy „nie zabijaj brata zwadą, ręką ani radą”. Brzmi jakby współcześnie.