Mysłowiccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali rozboju z użyciem noża na 53-letnim mieszkańcu Chorzowa. Bandyci ukradli swojej ofierze pieniądze, telefon i portfel.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy ul. Mickiewicza. Trzech mężczyzn napadło na 53-letniego mieszkańca Chorzowa. Sprawcy grożąc pokrzywdzonemu nożem skradli mu pieniądze, telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów i kart bankomatowych.

Szybka reakcja policjantów i skoordynowane działania doprowadziły do zatrzymania rozbojarzy przez mysłowickich kryminalnych krótko po zdarzeniu. Okazali się nimi mieszkańcy Mysłowic w wieku od 35 do 44 lat.

– Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni razem z pokrzywdzonym spożywali alkohol, a gdy ten postanowił wracać do domu, podstępem zwabili go na klatkę schodową jednego z bloków i napadli – informuje sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy KMP Mysłowice.

Kolejne dwie doby trzech mysłowiczan spędziło w policyjnym areszcie. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy. Grozi im do 12 lat więzienia.

KMP Mysłowice/aa