Dzisiaj (14 marca) otwarte zostały oferty wykonawców, które wpłynęły na przetarg na przebudowę mysłowickiej Promenady. 9 firm ze Śląska i spoza regionu jest zainteresowanych wykonaniem tej inwestycji.

Przetarg na zadanie, którego pełna nazwa to Rewaloryzacja Doliny Czarnej Przemszy – etap II – Promenada, został ogłoszony jeszcze w październiku zeszłego roku. Po kilkukrotnym przesuwaniu terminu składania ofert, na 14 marca wyznaczono ostateczny.

Oferty złożyło 9 firm, zaproponowane przez nie ceny za wykonanie przebudowy Promenady wahają się od 5 mln 777 tys. 998 zł do 10 mln 780 tys. 708 zł. Na inwestycję miasto zamierza przeznaczyć 7 mln 153 tys. 935 zł, w tym blisko 6 mln zł to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach modernizacji, na zielonym obszarze położonym między ul. Powstańców a Słupną ma powstać park rekreacyjny z placem zabaw, ogrodem kwiatowym, łąką rekreacyjną, ścieżką edukacyjną ze stawami retencyjno-filtracyjnymi, wybiegiem dla psów. Na Promenadzie zostaną wybudowane nowe alejki i oświetlenie, źródełko zyska nowe otoczenie, przybędzie roślin.

aa