Helena Błotko z Kosztów świętuje 100. urodziny. Ten wspaniały jubileusz życia uczczono mszą św. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej 3 sierpnia.

Na urodzinowej mszy solenizantkę otaczali kapłani, których w ciągu lat spotykała na swojej drodze wraz z proboszczem kosztowskiej parafii ks. Janem Sołtysikiem, ale przede wszystkim bliższa i dalsza rodzina, znajomi, sąsiedzi. Zdrowie pozwoliło, aby pani Helena również mogła osobiście wziąć udział w tej mszy w swojej intencji.

Solenizantka urodziła się 6 sierpnia 1919 roku. Miała dwóch mężów, jeden zginął młodo na wojnie, drugi – Alojzy – pracował w prezydium w Kosztowach. Pani Helena wychowała dwoje dzieci – syna Jerzego, który teraz się nią opiekuje i córkę Genowefę, mieszkającą na stałe w Ameryce. Ma pięcioro wnucząt i dwanaścioro prawnucząt. Cała gromada – ta z Polski i ta z zagranicy – towarzyszyła pani Helenie, by złożyć życzenia 200 lat życia.

O dostojnej solenizantce nie zapomniał też arcybiskup, metropolita katowicki Wiktor Skworc, który – na ręce proboszcza – przesłał jej urodzinowy list z arcypasterskim błogosławieństwem i życzeniami zdrowia i jeszcze wielu wspaniałych lat godnego życia.