Mysłowice otrzymają 13 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Środki zostaną przeznaczone na przebudowę ul. Laryskiej i Kolejowej.

Dzisiaj w urzędzie miasta w Siemianowicach Śląskich wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał symboliczne czeki na dofinansowanie dla Mysłowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic i Rudy Śląskiej. Do Mysłowic z rządowego programu trafi ponad 13 mln zł – 7 mln 616 tys. zł na I etap przebudowy ul. Laryskiej oraz 5 mln 469 tys. zł na przebudowę ul. Kolejowej. Dofinansowanie wynosi 80 proc. planowanych kosztów inwestycji.

Jak informuje Urząd Miasta Mysłowice, obydwie ulice przejdą gruntowny remont. Laryska zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Brzezińską do skrzyżowania z ulicą 3 Maja z wyłączeniem skrzyżowań z ulicą Pukowca i Konopnickiej. Inwestycja obejmie wymianę nawierzchni jezdni, chodników i wjazdów. Dodatkowo wykonane zostaną roboty związane z modernizacją kanalizacji deszczowej. Zakres przebudowy ulicy Kolejowej obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego typu LED oraz roboty związane z nawierzchnią jezdni, chodników i wjazdów na długości 1624 mb.

Fundusz Dróg Samorządowych jest nowym narzędziem wsparcia samorządów w modernizacji infrastruktury drogowej. W ramach Funduszu do samorządów w województwie śląskim trafi w sumie blisko 300 mln zł. Samorządy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości od 50 do 80 proc. przewidywanych kosztów realizacji zadania.

Fot. www.myslowice.pl