Świetnie przyjęty przez publiczność cykl „Teatralna Niedziela” powraca po wakacyjnej przerwie. W najbliższych miesiącach z mysłowicką publicznością będą się spotykali aktorzy katowickiego Teatru Żelaznego.

Wrześniowy spektakl to brawurowy komediodramat w reżyserii Piotra Wiśniewskiego ze znakomitymi aktorami scen śląskich, Martą Marzęcką-Wiśniewską i Dariuszem Wiktorowiczem – „Seks dla opornych”. Długoletnie małżeństwo postanawia ożywić swój związek i z egzemplarzem popularnego poradnika seksualnego rezerwuje miejsce w hotelowym pokoju. Jak protagonista przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który w założeniu ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie?

Błyskotliwie napisane dialogi, których duch jest echem rozmów wielu współczesnych małżeństw. Codzienny pęd, skoncentrowanie na wychowaniu dzieci, zawodowe obowiązki, przyzwyczajenie i nuda wiodą do zdefiniowania relacji na nowo, gdzie fantazje i własne potrzeby schodzą na dalszy plan. Czy jest szansa na powrót wielkiej namiętności sprzed lat, gdy balansują na granicy ostatecznego rozstania? Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli. Jaki będzie jej finał?

Spektakl zobaczymy 29 września. Bilety dostępne w kasie MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7 oraz ul. Laryskiej 5, a także w serwisie KupBilecik.pl. Ze względu na trwające prace remontowe w filii MOK Brzezinka, spektakl wrześniowy odbędzie się w MOK przy ul. Grunwaldzkiej.