Wiosna za progiem, Wielkanoc tuż tuż, czas pomyśleć o kwiatowo-świątecznych dekoracjach do naszych domów. Z pomocą może przyjść Mysłowicki Ośrodek Kultury, który organizuje cykl rodzinnych warsztatów wiosennych.

Warsztaty rozpoczną się 23 marca od spotkania w filii MOK w Brzezince. Uczestnicy wykonają bukiety z kolorowej bibuły. Zajęcia poprowadzą Ewa Soska i Barbara Pypłacz. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy pod nr tel. 570 401 717.

30 marca w MOK przy Grunwaldzkiej spotkają się miłośnicy lepienia w glinie, którzy pod okiem Alicji Gruszki wykonają gliniane ptaki. Na warsztaty można się zapisywać pod numerem telefonu 32 222 66 70, w. 43.

Tego samego dnia w filii w Brzęczkowicach odbędą się warsztaty pod nazwą „Po prostu kwiaty”. Podczas zajęć będą wykonywane wstążkowe kwiatki. Spotkanie poprowadzi Iwona Matysiak. Obowiązują zapisy, tel. 570 401 277.

5 kwietnia w MOK w Brzezince ze styropianu, sznurków i filcu będą powstawały kurki i zajączki do wielkanocnego koszyka. Zajęcia poprowadzi Barbara Pypłacz. Zapisy: tel. 570 401 717.

6 kwietnia MOK Brzęczkowice zaprosi na rodzinne warsztaty świąteczne „Dekoracje z foamiranu”. Podczas warsztatów wykorzystana zostanie pianka foamiran, przełomowy materiał w dziedzinie dekoracji, który opanował niedawno świat hand-made’u. Pianka posłuży do wykonania dekoracji związanych ze świętami wielkanocnymi. Dekoracje będą powstawały pod okiem Iwony Matysiak. Zapisy uczestników pod numerem tel. 570 401 277.

„Wiosenna zasadzka” to tytuł dla małych i dużych ogrodników, zajęć, które 12 kwietnia odbędą się w filii MOK w Krasowach. Dzieci z pomocą rodziców wykonają kolorowe doniczki-zajączki, w których pięknie zaprezentują się wiosenne kwiaty zasadzone przez uczestników. Zajęcia poprowadzi Natalia Baranowska, zapisywać można się dzwoniąc pod numer telefonu 730 731 307.

żet