Koncert Pawła „Aldarona” Czekalskiego to kolejna muzyczna propozycja Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Podróżującego po całym świecie ulicznego barda i poetę usłyszymy 27 kwietnia. Artyście na scenie towarzyszyć będzie gitarzysta Jarek „Jarecki” Poniatowski.

“Aldaron” jest gitarzystą, wokalistą, autorem piosenek i bardem. Śpiewa piosenki opisujące życie we współczesnym świecie, o relacjach i zależnościach świata natury i cywilizacji, o radościach, wyborach, smutkach, poszukiwaniu duchowości współczesnego człowieka. Na swoim koncie ma trzy płyty – każda jest w nieco odmiennym stylu i instrumentarium. Na ostatniej „Wiara ta sama” – gościnnie wystąpił Jacek Kleyff.

Twórczość Aldarona to piosenki z dawką poezji, pełne gier słownych, czasem przemieszane ze stylistyką hip-hopową, wykonywane z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej. W latach 2005 – 2012 uczestnik, często laureat, wielu imprez krajowych o charakterze konkursów, przeglądów czy festiwalów piosenki (Bazuna, OPPA, FPS Kraków i inne).

Od kilku lat występuje z gitarzystą solowym Jarkiem „Jareckim” Poniatowskim, z którym zagra także podczas koncertu w MOK-u. Utwory przez niego wykonywane są emocjonalne, z pewną dawką improwizacji. Często daje to doskonałą okazję do spontanicznego jam session z publicznością pod koniec koncertu.

Koncert odbędzie się 27 kwietnia o godz. 19.00 w MOK przy Grunwaldzkiej 7. Wstęp: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu).